İade ve Değişim

Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin korunması hakkında kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 15 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Aslı Gold'a 15 günlük bu süre zarfında info@asligold.com mail adresine bildirilmesi gerekmektedir. İade, tadilat-tamirat, değişim işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ve değişim için gönderilen ürünün kargo sorumluluğu, ürün firmamıza ulaşıncaya kadar müşteriye aittir. Bu süreçte kargoda yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumdan Aslı Gold sorumlu tutulamaz.

- Yüzük modellerinde ürün stokta yok ise kişiye özel olarak üretiliyor ise ve  12 - 18 ölçü aralığı dışında yapılan seçimlerde yüzükler kişiye özel olarak üretileceği için iade alınamamaktadır. Yalnızca 1 defaya mahsus başka bir model ile değişim yapılabilmektedir.

- Altın küpe, tragus, smile piercing gibi küpe modellerinde hijyen sebebiyle iade ve değişim yapılamamaktadır. Kulak deliği içerisinden oluşan deri parçaları maalesef deneme esnasında hijyen kurallarına uygun olmadığı için iade ve değişime tabii ürünler arasından kaldırılmıştır. Lütfen siparişinizi bunu göz önüne alarak veriniz.

- Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen (buna altın rengi seçenekleri de dahil) veya üzerinde değişiklikler yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamamaktadır.

- Pırlanta, elmas vb. takılarda siparişi verilen ürünler, sıfırdan kişiye özel olarak üretiliyor ise müşteriye iade alınamayacağı bilgisi üretime başlanmadan önce verilir ve bu tür ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanarak iade veya değişim yapamamaktadır.

- Tamtur yüzük modelleri parmak ölçüsüne göre özel olarak üretilmektedir. Bu ürünlerde iade veya değişim yapılamamaktadır.

- Yurtdışından verilen siparişler kesin sipariştir, iade, değişimi ve tadilat işlemi yapılamamaktadır.

- Ürünün tamamının veya bir parçasının kaybolması garanti kapsamına girmemektedir. 

- Piercing, hızma vb. kişisel ürünlerde hijyen ve sağlık sebebiyle iade ve değişim yapılamamaktadır.

- Altın Düğün Takılarında ve gerdanlık modellerinde iade - değişim alınmamaktadır. Üretim kusurunun olması gibi olumsuzluk durumunda teslim alındığı gün geri bilgi verilmemesi halinde değişimi kabul edilmez. Olası bir üretim kusurunda değişim işlemi 1 defaya mahsus olmak üzere aynı ürünle yada aynı grama denk gelen farklı bir Düğün Seti ile yapılabilir.

-Tüm takılar gerekli kalite kontrol aşamasından geçerek gönderilmektedir. Ürün teslim alındıktan sonra müşteri tarafından deneme aşamasında ürüne verilebilecek hiç bir hasar ve kusur sebebinden ASLI GOLD sorumlu tutulamaz, ürüne hasar vererek iade talebinde bulunulamaz, ürünün tadilat talebi eğer tadilatı mümkün ise olumlu olarak yapılabilir fakat iadesi kabul edilmez. Tadilat işlemlerinde kargo geliş-gidiş ücreti müşteriye aittir.

Altın fiyatları dünya altın borsasındaki değişikliklere göre güncellenmektedir. 

Fotoğraf çekimlerinden kaynaklanan altın renginde yaşanacak renk tonu farklılıkları fotoğraf çekim aşamasında ürün detaylarının görülebilmesi için kullanılan ışıklar sebebiyle, kullanılan monitör ekran vb. görüntüsünden kaynaklanan farklılıklar olabilir. Bu durumu sipariş veren kişi kabul etmiş sayılır iade sebebi olarak kabul edilemez.

İade bildirimi için info@asligold.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Aslı Gold'dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürünfatura, irsaliye, sertifika/garanti belgesi, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak varsa hediye ürün ve materyallerin eksiksiz olarak gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, yada iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma yada benzeri değer kaybettirici durumlar, kayıp, çalıntı her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, banka işlemleri dahilinde ürünlerin bedeli, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/eft yoluyla verildiyse, banka hesabına maksimum 7 iş günü içinde iade edilir.

İptal işlemlerinizi alışverişi yaptığınız aynı gün içerisinde, gün sonu alınmadan evvel müşteri temsilcilerimizi arayarak iptalini sağlayabilirsiniz.

Son Güncellenme: 27 Ağustos 2022